انجمن ها

سوال بپرسید, جواب بگیرید و با
انجمن های ما در سرتاسر کشور در ارتباط باشید.

• سيد علي لاجوردي

عضو
    1389/05/02 در 18:16

با سلام
    از نرم افزار تست پيش از ازدواج براي سنجش تفاهم به صورت كمي استفاده كنيد كه ابزاري متقن و تاييد شده مي باشد.)

• akram

عضو
    1389/05/03 در 11:43

مطلب به پست اول انتقال یافت)

• akram

عضو
    1389/05/04 در 07:53

شمارو به خدا کمکم کنید
    هر چند در مورد خوشبخت کردن ایشون و صادقانه بودن عشق عاقلانه خودم تردیدی ندارم اما اگه واقعا به این باور برسم که با کس دیگه ای می تونه خوشبخت تر بشه علیرغم آسیب شدید روحی که به من وارد میشه ، حاضرم حتی کمکش کنم. تا الان هم کم و بیش تلاش کردم که حرفام احساسی نشه و بزارم با منطق تصمیم بگیره اما می ترسم از اینکه دست دست کردنم باعث شه از دستم بره و تو اون شرایط اگه خوشبخت نشه من خودمو نمی بخشم .)

• محمد دشتی

عضو
    1389/05/04 در 08:48

سلام
    به نظر من نه سال سن اونقدر ها هم بد نیست
    از چند لحاظ خیلی هم خوبه : زنان با توجه به مسائل بعد از ازدواج خیلی زود تر از مردان به سن پیری می رسند و ….. و از این لحاظ اینقدر اختلاف سنی خوبه
    و اینکه شما به پختگی عقلی رسیده اید و انتخاب شما پایدار تر از جوان 24 .25 ساله است
    به نظر من اگه شما واقعا با هم به تفاهم رسیده اید و از لحاظ منطقی با هم جور بودید و خانم مورد نظر شما هم از بحران جوانی و ناپختگی در اومده باشند و انتخاب ایشون از روی منطق بوده باشه ازدواج موفقی خواهد بود
    به نظر من بهتره در این شرایط کنار نکشید و با خونواده ایشون صحبت کنید و ویژگی ها و نکات مثبت خود را به اونا نشون بدید و نظرشون رو جلب کنید
    و اینکه آیا بعد از ازدواج کدورت احتمالی دایی ایشان بر طرف می شود یا نه ؟ الله اعلم
    این دیگه بستگی به منطق ایشون داره
    موفق باشید)

• farahnak

عضو
    1389/05/05 در 17:35

9 سال اختلاف سنی کم نیست و دایی ایشون حرف غیر منطقی نزدن
    اگر دایی واقعا خواهرزاده رو دوست داشته باشه این حرف رو میزنه
    دایی من هم اینو می گه!
    شاید ظاهر شما با دختر خانم خیلی تفاوت داره، شاید دختر خانم هنوز خیلی کم تجر به است و خانواده می خواد ازش حمایت کنه

بنده چنین اختلاف سنی رو تجربه کردم، وقتی من و نامزدم هم آشنا شدیم، دقیقا همسن شماها بودیم، من 23 سالم بود و آقا 32 سالش
    ارتباط برقرار کردن خیلی سخت بود
    تا مدتهای زیادی این وضع ادامه داشت
    تا اینکه نامزدم فهمید که من نمی تونم باهاش راحت باشم
    بنابراین سعی می کرد در موقعیت هایی که احساس می کرد من راحت نباشم، ازم سوال کنه و احساسم رو بپرسه و بیشتر بهم توجه کنه، که البته خوبه ولی من گاهی فکر می کنم که ایشون تحت فشارن و من دارم اذیتشون می کنم
    اما ای کاش من با یک فرد جوونتر ازدواج کرده بودم که راحت می تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم

پس شما برای این ازدواج باید بیشتر دقت داشته باشید و از تستهای تفاهم و مشاور خانواده و روانکاو استفاده کنید تا مطمئن شوید با هم سازگارید، بعد ازدواج کنید

این را هم بگویم که شما هم با یک هم سن و سال خود راحتتر خواهید بود،
    این دخترخانم هنوز جوان است و تجربه اش مانند شما نیست، شما خیلی هم در این ازدواج راحت نخواهید بود، به احتمال زیاد باید مدام به اوتوجه کنید و نازکشی کنید
    اگر نکنید ممکن است او به دلیل بی تجربگی به دل بگیرد و کدورت پیش بیاید

البته ممکن است این مسائل پیش نیاید، اما زیاد احساسی در این مورد تصمیم نگیرید و قبل از اقدام به چنین ازدواجی بیشتر از تیپ شخصیت خود و دختر خانم مطلع شوید)

• amir

عضو
    1389/05/05 در 18:49

سلام

9 سال اختلاف سنسی مناسب هستش اصلا نگران نباش تو یک مقاله خوندم ( توصیه پیامبر )که نصف سن پسر بعلاوه 7 بهترین اختلاف سنی هستش 32/2+7=23

من تجربه این اختلاف سن را داشتم همه چیز عالی پیش میرفت نگاه به حرف بعضی از خانم ها نکن که ذاتا با مردها مشکل دارند
    البته شرایط روحی تو و همسرت تو این مورد خیلی شرط مهمی هستش)

• akram

عضو
    1389/05/05 در 20:23

با سلام و تشکر از night_star
    در مورد ظاهر تفاوت زیادی نداریم.
    در مورد تجربه و پختگی : دختر خوشبختانه تجربه خوبی برخورداره و ضمنا پختگی عقلی و رفتاری خیلی خوبی هم داره و کاملا می تونه بدون کمک کسی گلیمشو ار آب بیرون بکشه
    راستشو بخایین من بعلت عدم رابطه دوستی با خانومها تو این زمینه تجربم کمتره

باز هم ممنون از نظرتون)

• akram

عضو
    1389/05/05 در 20:31

با سلام و تشکر از s777
    ممنونم امیدوارم که با چشمهای بازتر همدیگر رو انتخاب کنیم و همه چیز برای همیشه عالی پیش بره
    موفق باشید)

• sahary

عضو
    1389/05/05 در 20:56

باید ببینی آیا دایی دختر مورد علاقه شما آیا کسی را برای او در نظر داره یا نه؟
    اگر این خانم واقعا به شما علاقه داشته باشه نباید تحت تاثیر کسی دیگر قرار بگیرد
    ——————
    در سقوط افراد در چاه عشق، قانون جاذبه تقصیری ندارد)

• akram

عضو
    1389/05/05 در 21:08

با سلام و تشکر از MAGIC
    بله همونطور که تو پست دوم گفتم ایشون در حال حاضر خواستگاری دارن)

• niky

عضو
    1389/05/05 در 21:12

آفرین s777 حرف مرد یکیه!!!
    پاییـــــزه)

• hamed

عضو
    1389/05/06 در 00:14

نه ببین حتما دلیل مخالفت دایی چیز دیگه هست وگر نه اختلاف سنی شما زیاد نیس البته اون به پختگی دختر داره خود من برای برادرم دختری انتخاب کردم که 9سال اختلاف داشتن.اگه دختر خانم واقعا شما رو بخواد دایی هیچ کاره میشه.موفق باشین)

• amir

عضو
    1389/05/06 در 01:13

sskk

من نمیدونم پسرها چه لطفی در حقت کردند که اینجوری اتیشت زدند ولی هرچیه اندازه لیاقتت بوده

صاحب این تاپیک قراره این مطالب را به همسر ایندش نشون بده بهتر بیای تو تاپیک خودم تا بیشتر ازتو پزیرایی کنم تا بفهمی بی حیا تویی یا من!!!!!!!!!!)

• akram

عضو
    1389/05/06 در 08:03

با سلام و تشکر از sskk و s777
    به فرض محال که شما دشمن خونی هم باشین در اون صورت این مثل می تونه کمکتون کنه (تعدیلش کردم ها ) :
    اگه بخای هر روز جواب هر مخالفی رو بدی دیگه فرصتی واسه زندگی پیدا نمی کنی
    بگذریم ، تا حالا دقت کردین که آیدی هر دو تاتون 4 حرف داره و هر دو با S شروع میشه همین می تونه یه دلیل باشه واسه احترام متقابل . نمیخام نصیحت کنم این مطلب رو هم بعدا حذف می کنم . اما به نظر میاد هر دو آدمهای منطقی هستین که اشتباها یا بر اثر یه سوء تفاهم کوچیک دارین خودتونو اذیت می کنین . کل کل به جای خودش خوبه ها ، اما گاهی یه ببخشید کوچولو می تونه جلوی هزار تا اتفاق بد رو بگیره . اینا رو کلی میگم ها چون من خیلی دیدم که دو تا دوست نزدیک سر یه سوء تفاهم به هم پریدن و چون هیچکدوم کوتاه نیومده رابطشون کلا خراب شده
    یه پیشنهاد دارم میگن اگه بنده خدا رو ببخشی خدا هم در عوضش تو اون دنیامی بخشدت ( بخاطر همینم من همه کسایی رو که بهم ظلم کردن یا خواهند کرد رو پیش پیش بخشیدم ) بیاین یه صلوات در حق طرف مقابل بفرستین و بعد اون مطالبی رو که توش خدای ناکرده حرفی زدین که هر چند بد نبوده اما باعث ناراحتی شده رو پاک کنید . منظورم این تاپیک نیست ها دارم همه مطالبتون رو میگم
    بابت پر حرفیم از هر دو تون معذرت میخام
    و بابت حرفای پخته تون و راهنماییهاتون هم از تون بی نهایت ممنونم امیدوارم یه روز همینجا خبر ازدواجم با ایشون رو بهتون بدم)

• akram

عضو
    1389/05/06 در 08:17

با سلام و تشکر از z_cute66
    ممنون از لطفتون)

صفحه 1 از 28

برای پاسخ دادن وارد سایت شوید.